REZERVASYON KUTUSU
 • ALIŞ OFİSİ
 • Alış Tarihi
 • Alış Saati
 • İade Tarihi
 • İade Saati
 • Farklı bir ofiste iade etmek istiyorum.


 • Euronet kartımı kullan
 • Kart Numarası
 • Şifre
 • Şifremi Unuttum
 • ALIŞ OFİSİ
 • Alış Tarihi
 • Alış Saati
 • İade Tarihi
 • İade Saati

Araç Kiralama Koşulları

Araç Kiralayabilme Minimum Yaşı ve Ehliyet Süresi:

- Ekonomik sınıf araçlar için en az 21 yaş (Renault Clio, Hyundai I20, Opel Corsa, 208 v.b.) ve 2 yıllık ehliyet,
- Orta sınıf araçlar için en az 23 yaş (Hyundai Blue, Fiat Egea, Dacia Duster vb.) ve 3 yıllık ehliyet,
- Üst sınıf araçlar için 25 yaş (VW Jetta, VW Passat, Octavia, Leon, Super B )ve 5 yıllık ehliyet,
- Lüks sınıf araçlar ve minibüsler için en az 27 yaş  (Mercedes, Audi A3, Rodius, Caravelle, Vito vb.) ve 7 yıllık ehliyet şartları aranmaktadır.

Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı)

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik ve orta grup araçlar için 750TL,  üst grup araçlar için 1000 TL, lüks araç, SUV ve minibüsler için 3000TL tutarda ön provizyon bloke edilir. Üst, lüks ve SUV sınıfında sürücüye ait 2 kredi kartı talep edilebilir. Lütfen rezervasyon sırasında kiralayacağınız araç ile ilgili ön provizyon tutarını teyit ediniz. Kiralama sırasında sürücüye ait kredi kartı provizyonu verilmediği takdirde Euronetcar aracı teslim etmeme hakkına sahiptir.

Kiralamalarda Findeks raporu alınmaktadır.

Depozito iadeleri araç dönüşünden sonra en geç 2 iş günü içinde yapılmakta olup, banka iç işlemlerinden kaynaklı olarak iade işleminin hesabınıza yansıması 10 günü bulabilir. Bloke açılması ile ilgili işlem sürelerini bankanızdan öğrenebilirsiniz.

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz.

Kiralama Süresi

Kiralama süresi en az 24 saattir. 24 saatten az olan kiralamalar 24 saat (1 gün) üzerinden hesaplanır.
Tek gün kiralamalarda fiyat farkı talep edilebilir.

Gecikmeler

3 saati aşan tüm teslim gecikmeleri için 1 günlük tam kiralama bedeli tahsil edilir. Gecikme ve uzatma talepleri ile ilgili onay alınması gerekmektedir
Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabileceği gibi ilave saat farkı ücretinin de doğmasına sebep olabilecektir. Bazı dönemlerde Minimum Kiralama Süresi şartı uygulanabilir.

İade

Erken dönüş vb. ile ilgili iade yapılmamaktadır. Kalan bakiye kullanılmış olan kira gününe göre tekrar hesaplanarak bir sonraki kiralamada tekrar kullanılabilir

Km Sınırı

Aylık kiralamalarda toplam 3500km, 1 günlük kiralamalarda toplam 300km sınır bulunmaktadır.

Diğer kiralamalarda günlük km baz alınır. 2-3 gün için günlük 250km, 4-7 gün için günlük 200km, 8-14 gün için günlük 150km,
15-28 gün için günlük 130km sınır bulunmaktadır.

Km aşım ücreti km başına 0,50TL'den hesaplanır. Detayları ofislerimizden öğrenebilirsiniz.


Euronetcar Araç Kiralama Fiyat Koşulları

Euronetcar Rent a Car Fiyatlarına dahil olan hizmet ve ürünler:

Sitede gördüğünüz tüm fiyatlara aşağıdaki hizmet ve ürünler dahildir:

- Muafiyetli Kaza Sigortası: Tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası (CDW) dahildir. Muafiyetli Kaza Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarın, araç grubuna göre değişen tutarlarda kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder. Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik cam far hasarları) hasarlarını kapsamaz.

- KDV

Rezervasyon Şartları

İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz online rezervasyonlar ve rezervasyon talepleri aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:

Online Rezervasyonlar ve Kredi Kartı ile Ödeme:

Sistemin müsaitlik verdiği araç grupları için kredi kartı ile ödeme sonucu rezervasyonunuz kesinleşmiş olmaktadır. Seçtiğiniz model bazında aynı grup içinde bulunan bir araç modeli tarafınıza ayrılacaktır. İletişim ve diğer detayları netleştirmek üzere call center ekibimiz sizi arayacaktır. Araç alış sırasında aksaklık olmaması için kredi kartınızı yanınızda bulundurmanızı rica ederiz.

İptal ve iadeler:

Online yapılan rezervasyonlarda iade yapılmamaktadır. 

Rezervasyon Talepleri:

Müsaitlik durumu belli olmayan araç grupları için Sitemizde yapılan tüm araç kiralama aramaları tarafımıza rezervasyon talebi olarak iletilmektedir. A
raç müsaitlik durumuna göre çağrı merkezimiz sizinle iletişime geçmektedir. Acil rezervasyon işlemleriniz için 444 22 07 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Rezervasyonların yoğun olduğu dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı ‘’mail order’’ veya’’ hesaba havale’’ yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir. Yoğun dönemlerde, araç kiralama süresi ile ilgili minimum kiralama süresi koşulu uygulanabilir.

Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir. 

Fiyatlar:

Euronetcar Fiyatlarını Önceden Belirtmeden Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

Fiyatlar dönemsel olarak farklılık gösterebilir. Rezervasyon sırasındaki fiyat üzerinden işlem yapılır.

Diğer Koşullar:

Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır.

Yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.

Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.

Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar "Araç Kiralayabilme Şartları", "Fiyat Koşulları" ve "Site Kullanım Şartları"nın tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir 

Tel: 0216-4825511& info@euronetcar.com


DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR:

Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsam dışında kalacaktır:

- Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
- Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
- Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller)
- Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
- Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
- Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
- Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
- Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,
- Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi.
- Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
- Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
- Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası içerisine dahil değildir. Bu sigorta ayrıca satın alınabilir.
- Araçlar Türkiye dışına çıkarılamaz.

 

Euronetcar Rent a Car Fiyatlarına Hariç Olan Hizmet ve Ürünler

- Tam Kaza Sigortası (Super CDW)

Kaza durumunda, kiralanan araç grubuna bağlı olarak değişen tutarlardaki kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracağı gibi, çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen 500 TL . ye kadar olan hasarları (park yeri, lastik -cam- far hasarları vb) müşteri beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alır. Araç kiralama esnasında bu ürün ile ilgili fiyat bilgisi alabilirsiniz.

- Lastik Cam Far Sigortası (LCF)

Aracın camları ve lastiklerinde bir hasar olması risklerini kapsar. Araç kiralama esnasında bu ürün ile ilgili fiyat bilgisi alabilirsiniz.

- Tek Yön Ücreti ve Adres Teslimleri

Aracın belirtilen istasyonlardan farklı bir noktada kiralanmak veya teslim edilmek istenmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır. Bu hizmetin verilebilmesi için taleplerinizin onayı ile ilgili iletişime geçmenizi rica ederiz.

- Yakıt

Araçlarımız 1 birim yakıt ile teslim edilmektedir. Aracınızı alış halindeki yakıt seviyesinde teslim etmeye özen gösteriniz. Fazla yakıt ile teslim edilen araçlar için herhangi bir İADE YAPILMAZ.

- HGS

Araçlarımızda paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS etiketi bulunmaktadır. HGS servisi için kullanım hizmet bedeli tahsil edilir.

LÜTFEN OGS DEĞİL HGS GİŞELERİNİ KULLANINIZ. OGS GEÇİŞLERİ KAÇAK GEÇİŞ OLARAK YANSIYACAKTIR.

- İlave Sürücü

Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde bir kontrata 2 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir.

- Bebek ve Çocuk Koltuğu

Araçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde müsaitlik ve fiyat bilgisi sunulacaktır.

- Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir.

Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir.

- Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)
- Dönüş istasyonunun değişikliği
- Araç grubu değişikliği
- Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
- Saat Farkı

 

Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve üceti mail order ile tahsil edilirek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın Euronetcar Rent a Car ofislerinden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

Diğer Operasyonel Ekstralar

Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.